Menüü

HEA NÄIDE PRINTSIIBIST

Hea näide printsiibist: tekst kui teekond sõnumini.

 

ENESETREENINGU MEELESPEA

KONTAKT

KEHAKEEL

TEKST JA HÄÄL

ÜLDINE MULJE

KÕIGE OLULISEM

HEA NÄIDE KÕNE POLÜFOONILISUSEST

Sõnum ja keskne teema Kisini kõnel on lihtne, aga seda väljendatakse läbi mitmete simultaansete tasandite: ajalugu, poliitika, peresuhe, päevakaja, isiklik, ja no muidugi hea irooniline huumor. Erinvatel tasanditel sama muster. 

HEA NÄIDE LUGUDE JA NÄIDETE KASUTAMISEST OMA SÕNUMITE SELGITAMISEL

Enim vaadatud (ligi 22 miljonit korda) TED konverentsi kõne, mis on hea näide lugude ja näidete kasutamisest oma sõnumite selgitamisel.

ANONYMOUS PRESENTERS KORDUSÕPPUSED

Meie kogemus ja mitmeid kordi kursusel osalenud klientide tagasiside näitab, et kord omandatud oskused kipuvad aja jooksul ununema, ja harjumused, mis nõrgestavad esitust, kipuvad avalikku esinemisesse sala- kavalalt tagasi imbuma. Samuti tekib aja möödudes vajadus lisatreeningu järele, et suurema oskustepagasiga teha järgmine arenguhüpe.

SEETÕTTU KUULUTAME VÄLJA ANONYMOUS PRESENTERSI KORDUSÕPPUSED!

Idee autoriks on meie hea klient, EAS ja Kredex ühendasutuse juhatuse liige Liina Maria Lepik, kes kutsus meid mõtlema, mida teha selleks, et õpitud oskused aja jooksul ei kaoks vaid areneksid edasi. Siit ka kursuse nimi – Anonymous Presenters kordusõppused.

Kõik vilistlased on oodatud oma oskustele uut lihvi andma! Võid tulla üksi või tiimiga!

KUIDAS TÖÖTAME SEEKORD?
SÄÄSTES AEGA JA KORRATES EFEKTIIVSELT!

Harjutame prožektorite ja kaamera ees uuesti läbi kõige olulisemad avaliku kõnelemise tööriistad. Ühekordne kolmetunnine intensiivpraktika on personaalne. Selle jooksul treenime nii esinemistehnika peamisi nippe, haarava jutu komponeerimise võtteid kui ka efektset kokkumängu presentatsioonimaterjalidesse kirja panduga.

Koolitus salvestatakse, mille osaleja eneseanalüüsiks ja õpitu meeldetuletuseks kaasa saab.

Kursus toimub Kultuurikatlas Anonymous Presenters black box’is ja kestab 3 tundi.
Grupi suurus on 4 inimest.

Osalejal palume tulla koolitusele mõne juba ettevalmistatud esitluse,
kõnekava või vähemalt ideega millest soovid rääkida.

Lisainfoks kirjuta laura@presenters.ee 

KOKKUSAAMISTE KOMBERUUM TULEB TAASLUUA

Ühes komberuumis tegutsedes ollakse efektiivsemad ja tugevamad ning sellele panevad aluse kokkusaamised, mis pandeemia-aastatel on soiku jäänud, kirjutab ettevõtja ja Anonymous Presenters kõnekooli kaasasutaja Hardi oma arvamusloos.

ANDERO UUSBERG “MIDA LUGU AJUGA JA AJU LUGUDEGA TEEB”

Psühholoogiateadlase seletus lugude mõjuvusele.

AITASIME SOLARIDE AKADEEMIA KÄIMA LÜKATA

Tsiteerime Solaride mõtet: “Teooria on küll oluline, kuid praktika on see, mis elus edasi viib! “ Nii aitas Anonymous Presenters Solaride teamleads’idele selgeks teha esinemise tuumikrelva, mis on suurepärase esinemisoskuse aluseks. Esinemisoskus on omakorda aluseks oma mõtete selgele väljendamisele – olgu siis laval, sponsoritele pitchimisel või keerulist tehnilist lahendust oma tiimikaaslastele selgitades. Ehk siis – kui Sa ei oska selgelt ja loogiliselt väljenduda, võib mõnigi maailma muutev idee vaid selle taha taha jääda ning maailm jääb selle võrra hallimaks paigaks kogu universumis. Jõudu, solariderid – teie loote uut tulevikku ja rõõm oli teiega koos olla. 

TIIMIKOOLITUSE KOGEMUS EHK „KUIDAS” ON TÄPSELT SAMA OLULINE KUI „MIDA”

Möödunud nädalal astus oma ettevalmistatud kõnedega lavale eriti kreatiivne seltskond: loov- ja disainiagentuuri Division meeskond.  Koolitusel õpiti muuhulgas, kuidas saavutada ja hoida kontakti publikuga, kuidas jutustada lugu ning mõjusalt abimaterjale kasutada. Õpiti teooriat ning tehti palju praktilisi harjutusi.

Viljaka loomepinnase väetiseks pole virts, vaid võimalused arenguks ja puhkuseks.  Nii oleme koos targemad, elujõulisemad ja seeläbi ka paremad partnerid oma klientidele. 

Oma mõtete ja ideede selge ning veenev esitamine on elutähtis tööriist loovagentuuri töötaja oskuste pagasis, nagu õpetas meie tiimile Anonymous Presenters üks loojatest Mart Koldits. On kahju tõdeda, et noorte näost näkku suhtlemise oskused jätavad tänapäeval nutimaania tõttu aina enam soovida.

Koos läbiti mitmepäevane praktiline programm, milles analüüsiti fookuse hajumise põhjusi ning õpiti hingelise sideme loomist kuulajaga. Isegi väga hea lugu ei tee halvast jutustajast head esinejat.  „Kuidas” on täpselt sama oluline kui „mida”. 

AIGI SOOL, Division team leader ja partner 

ESINEMISHIRM ON ENERGIA, MIDA ON VÕIMALIK MUUTA MILLEKSKI MUUKS

Mart käis külas Veiko Valkiaineni taskusaates JuhtimisPodcast.

Räägiti sellest, miks on eneseväljendusoskus nii oluline ning kuidas oleks võimalik juhtidel iseennast selgemalt väljendada ja oma ideid mõjusamalt tutvustada.  “Minu jaoks oli see sügav ja huvitav arutelu, kus igal sammul kajas läbi palju inimlikkust ning Mardi näitlejatunnetus ja lavastaja praktika.” – Veiko Valkiainen.

“Kas sa oled kunagi tundnud, vaadates filmi või etendust, piinlikkust? Kui inimene on laval, sinu ees, ja tal läheb midagi sassi, tal tekib mingi probleem ja ta hakkab sellepärast stressama, siis mulle publikuna ei meeldi see mitte sellepärast, et inimene laval tegi mingi vea – no ajas sõnad sassi või komistas või mis iganes –, vaid sellepärast, et kui sina laval tunned piinlikkust, siis tunnen mina publikuna ka sinu piinlikkust. Kui sa aga lahendad selle pinge laval olles enda jaoks ära, siis laheneb see ka publiku jaoks. Me peame aru saama, et meie vahel on nagu juhe – mina olen kuulaja ja sina oled rääkija; see on nagu lapse ja ema vaheline nabanöör, mis tekitab ühise vereringe. Kui ema võtab mingit nö jura sisse, nt alkoholi, siis see jõuab ka lapseni. Esinemine on samasugune tants publikuga. Sa oled ühises energiaringis. Ja kui sina siis oma asja esitades mingi sita esitusse sisse viskad, siis saavad nemad auditooriumis ka sellega kokku. Ja kui me räägime nüüd olukorrast, kus meil on tekkinud esinemishirm või -ärevus, siis huvitav fenomen seisneb selles, et kui see publikule välja öelda, seda positiivselt võtta ning siiralt auditooriumiga jagada seda emotsiooni, siis sa muudad selle nö negatiivse ärevuse poitiivseks ärevuseks. Ja mis kõige ägedam – lahendades selle teema sellisel moel iseenda jaoks, lahendad sa selle ärevuse ka publiku jaoks. Mina väga pooldan seda – ole laval hästi aus. Kui midagi valesti läheb, siis ütle see välja. Ära jumala eest ürita seda varjata. Mõnes mõttes on hirm energia, mida on esinejana võimalik teadlikult suunata ja see muutub millekski muuks. Ehk see, kas hirm muutub sind paralüseerivaks, selliseks paanikahooks, või muudad sa selle hoopis adrenaliiniks, mille pealt jõudu ammutada – see on kõik meie kätes. See ongi elav esitus.” – Mart Koldits.