Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /srv/web/presenters.ee/webroot/index.php on line 160
Õppematerjalid | Esinemiskoolitus Anonymous Presenters
Õ

Õppematerjalid

Anonymous Presenters blogisse lisame jooksvalt erinevaid inspireerivaid materjale, õpetlikke näiteid ja väärt mõtteid, mis toetavad kursustel õpitut.

Hea näide printsiibist: tekst kui teekond sõnumini.

  Video: youtube.com MART KOLDITS, ANONYMOUS PRESENTERS KAASASUTAJA

ANONYMOUS PRESENTERS KORDUSÕPPUSED

Meie kogemus ja mitmeid kordi kursusel osalenud klientide tagasiside näitab, et kord omandatud oskused kipuvad aja jooksul ununema, ja harjumused, mis nõrgestavad esitust, kipuvad avalikku esinemisesse sala- kavalalt tagasi imbuma. Samuti tekib aja möödudes vajadus lisatreeningu järele, et suurema oskustepagasiga teha järgmine arenguhüpe. SEETÕTTU KUULUTAME VÄLJA ANONYMOUS PRESENTERSI KORDUSÕPPUSED! Idee autoriks on meie hea klient,…

Hea näide lugude ja näidete kasutamisest oma sõnumite selgitamisel

Enim vaadatud (ligi 22 miljonit korda) TED konverentsi kõne, mis on hea näide lugude ja näidete kasutamisest oma sõnumite selgitamisel. Video: youtube.com Allikas: TED MART KOLDITS, ANONYMOUS PRESENTERS KAASASUTAJA

Andero Uusberg “Mida lugu ajuga ja aju lugudega teeb”

Psühholoogiateadlase seletus lugude mõjuvusele.   Allikas: Ööülikool  

MILLISTELE OMADUSTELE PEAKS ÜKS ELUS JA MÕJUV ESITLUS VASTAMA?

Siin on hea ja lõbus näide analüütilisest lähenemisest kõnedele, mis võtab detailselt pulkadeks, mis omadustele üks tõeliselt ELUS ja MÕJUV esitus peab vastama. Taaskord tõestus, kuidas Aristotelese ajast pärit retoorikatööriistad tänapäevalgi toimivad. Video: youtube.com MART KOLDITS, ANONYMOUS PRESENTERS KAASASUTAJA

Filosoof Aristotelese 3 nõuannet, mida head esinejad järgivad

Teame Aristotelest kui silmapaistvat Vana-Kreeka filosoofi. Aga kuidas oleks ta saanud oma tarkust kuulutada, kui ta ei oleks olnud hea kõnemees? Siin tema kolm nõuannet, mida järgmist kõnet pidades tuleks arvestada: 1. Nad mõtlevad oma publikule, mitte iseendale. Enamiku inimeste jaoks tähendab hea kõne ettevalmistamine lõputuid tunde.  Mida nad seejuures sageli mõtlevad?  “Mis siis, kui…

6 põhilist retoorikavõtet

Hea ülevaade antiikajast tänapäevani toimivast 6 põhilisest retoorikavõttest. Hoiatus: juhul kui Sa pole nendest asjades varem kuulnud, siis võime täie kindlusega väita, et pärast selle video vaatamist hakkad Sa kõnesid hoopis uuel moel tajuma. Eriti sobilik vaatamine enne valimisi:) Video: youtube.com, TEDxVerona/ Avalehe foto: Wikipedia MART KOLDITS, ANONYMOUS PRESENTERS KAASASUTAJA

Räägi asjast, ja lühidalt!

Räägi lühikeste lausetega ning väljenda oma mõtteid selgelt! Tänapäeval toimub suur osa suhtlusest meeskondade ja klientidega arvutiekraani vahendusel. Seepärast on erakordselt oluline, et iga kord,  kui sa esined ehk suhtled oma inimestega, pea meeles ühte põhimõtet: räägi asjast ja tee seda võimalikult lühidalt. Väldi paljusõnalisust ning  hoia  fookust. Üks mõte korraga, või nagu meie Mart ütleb: “Üks samurai…

Kõne kui mõtete taassünd, mitte teksti ettelugemine

Siin üks suurepärane näide sellest, kuidas teksti sõna-sõnalt paberilt maha lugedes on ikkagi võimalik rääkida nii, nagu sa justkui praegu tuletaksid  ja vormistaksid mõtteid, mida räägid. Ning kuidas selline meetod annab kõnelejale aega ja lisab mõjusust. Samuti on see hea näide raskes olukorras peetavast kõnest. Mis saab olla veel keerulisem, kui pidada matusekõne mehele, kes…

Kõne, mis tegi naljaka nimega tundmatust noormehest USA presidendi

2004. a ei teadnud keegi Illinoisi kuberner Barack Obamast suurt midagi. Aga pärast ühte kõnet muutus kõik.

Kas pigem rohkem või vähem slaide?

Meilt on tihti küsitud, kui palju slaide heas esitluses olla võiks? Kas parem oleks teha pigem rohkem slaide või hoida nende arv võimalikult väike?

Loo jutustamine – me kõik teeme seda nagunii!

Hea selgitus, miks storytelling on kõige võimsam veenmise tööriist:

Loading blog posts...